Výber batožinyOdporúčame pred cestou zvážiť druh batožiny, ktorý najlepšie zodpovedá typu a dĺžky cesty, na ktorú sa chystáte.

Ak sa chystáte na odpočinkovú dovolenku, dlhšiu služobnú cestu a pod., odporúčame vybrať si z ponuky cestovných kufrov na kolieskach alebo cestovných tašiek na kolieskach väčšej veľkosti, v prípade kratšej cesty z ponuky cestovných tašiek alebo kufrov na kolieskach menšej veľkosti.

Tieto výrobky vám ponúkame v širokej škále farieb a rozmerov tak, aby čo najlepšie spĺňali vaše požiadavky. Zároveň k väčšine našich cestovných kufrov ponúkame príručné tašky, oblekové tašky a pod. v rovnakom dizajne a farbe. Príručné taškymožno zavesiť na vysunuté madlo cestovného kufra. Navyše príručné tašky spĺňajú normy príručnej batožiny a možno ich tak vziať so sebou na palubu lietadla či autobusu.

Väčšinou nami ponúkané cestovné kufre je možné rozšíriť pomocou druhého zipsu a tým zväčšiť ich vnútorný objem cca o 25%, čo je veľmi praktické najmä na dovolenke, kde väčšinou prikúpite nejaké darčeky či oblečenie.

Je potrebné nezabudnúť na cestovné doplnky, ako visačky na kufor, obaly na doklady a peniaze, fotoaparáty, kamery a pod., ktoré je nutné mať stále pri sebe, prípadne kódové zámky na cestovné batožiny, ktoré sú v širokej ponuke tiež u nás k dispozícii.

V prípade adrenalínovej, poznávacej či športovej dovolenke, kde predpokladáme, že si budete batožinu osobne premiestňovať po nerovnom povrchu, odporúčame skôr cestovné tašky alebo batoh.

Aj keď sú naše cestovné kufre opatrené veľmi kvalitným pojazdným systémom a všetky kolieska majú kovové ložiská, je všeobecne platné, že na nerovných plochách je s kuframi horšia manipulácia a hrozí väčšia pravdepodobnosť poškodenia pojazdného systému.